Huawei představila novinky na Fóru o inovativní datové infrastruktuře

Množství dat generovaných celosvětovou populací každým dnem masivně narůstá. S rozšiřováním dostupnosti internetových služeb a technologií stoupají nároky na výkon datových úložišť a zabezpečení dat. Jak by mohla vypadat budoucnost tohoto sektoru a jaké inovace jsou v současné době na trhu či ve vývoji představila na letošním Fóru o inovativní datové infrastruktuře v Berlíně technologická společnost Huawei.

Jednodenní event v prostorách prestižního hotelu JW Marriot nabídl návštěvníkům prostřednictvím rozsáhlé výstavy a osmi přednášek pohled na to, jakým způsobem lze v dnešní době využívat data a pracovat v rámci digitální infrastruktury s umělou inteligencí.

Viceprezident Huawei a prezident produktové řady pro datové úložiště Peter Čchou upozornil, že datová úložiště budoucnosti vyvíjená technologickým gigantem budou provázaná s AI a mají vynikat celou řadou schopností včetně ultra vysokého výkonu, odolnosti, škálovatelnosti či udržitelnosti.

Huawei hodlá navýšit výkon úložišť desetinásobně ve srovnání s tradičními řešeními a podporovat šířku pásma v PB/s a 100 milionů IOPS, což výrazně zvýší efektivitu generativní umělé inteligence. Inovativní architektura má zajistit vysokou odolnost dat a díky vestavěnému vyhledavači ransomwaru navýšit přesnost detekce na 99,99 %. Inteligentní vyhledavač společně se systémem Retrieval-Augmented Generation (RAG) umožní rychlé získávání dat. Jednotlivé clustery bude možné škálovat pro kapacitu na úrovni EB a každý vyhledavač škálovat s více GPU, DPU nebo NPU. Možnosti správy metadat úložiště a vyhledávání umožní přístup ke správě dat a přehled o nich odkudkoliv na světě a také až desetinásobně zefektivní datovou mobilitu. Huawei si v rámci vlastních řešení navíc zakládá na udržitelnosti, a proto se inovativní úložné systémy pyšní vynikající energetickou účinností (méně než 1 Watt/TB) a hustotu ukládání (více než 1 PB/U).

Orientace na výše uvedené funkce je základem vysoce výkonného modelu úložiště OceanStor A800, který je čerstvým přírůstkem do řady úložišť Huawei OceanStor A. Tento model je přizpůsoben pro umělou inteligenci a dokáže zvýšit využití clusteru pro umělou inteligenci o 30 %. Co se výkonu týče, OceanStor A800 poskytuje vysokou šířku pásma a IOPS, které jsou čtyřikrát a osmkrát lepší než u srovnatelných výrobců.

Huawei vedle nejnovějších inovací představila návštěvníkům také zbrusu novou platformu OceanClub určenou pro akademiky, experty v oboru, ale i technologické nadšence. Jejím cílem je podporovat průmyslové aplikace a technologické inovace v oblasti datových úložišť a napomáhat vzájemné oborové spolupráci. Globální obchodní prezident pro marketing a řešení datových úložišť společnosti Huawei Michael Čchiou uvedl, že s rychlým nástupem umělé inteligence přichází nová cesta ke zpracování dat. Díky ní tak vstupujeme do éry monetizace těchto dat a nezisková platforma OceanClub má pomoci všem profesionálům se na této změně podílet a profitovat z ní.

S novou platformou má Huawei velké plány a všichni členové budou mít přístup k široké škále služeb včetně řady školení. Již v průběhu letošního roku hodlá OceanClub navíc uspořádat více než 100 akcí a aktivit ve více než 30 zemích Evropy, Asie a Tichomoří a Blízkého východu s cílem podpořit popularizaci technologie ukládání dat a uvolnit jejich potenciál.