Společnost Lenovo dodala jeden milion zařízení ze svého prvního vlastního evropského výrobního závodu v Maďarsku

Společnost Lenovo dosáhla milníku výroby a expedice jednoho milionu pracovních stanic a serverů ve svém prvním vlastním výrobním závodě v Evropě, který otevřela před více než rokem v Budapešti v Maďarsku.

Po 10 měsících výstavby během pandemie bylo zařízení v červnu 2022 otevřeno s cílem podpořit zákazníky a naplnit jejich požadavky na serverovou infrastrukturu, úložné systémy a špičkové pracovní stanice v celém regionu Evropy, Středního východu a Afriky (EMEA). K červnu 2023 celý závod poskytnul řešení pro více než 1000 zákazníků v 69 zemích. Během prvního roku továrna zaznamenala výrazný nárůst rozsahu a rychlosti jednotlivých operací. Výrobní závod navštívilo více než 180 zákazníků, což umožnilo hlubší spolupráci, transparentnost a porozumění se zákazníky společnosti Lenovo v celém regionu EMEA.

Vedoucí závodu Szabolcs Zolyomi uvedl: “Otevření výrobního závodu v Maďarsku bylo důležitým milníkem pro společnost Lenovo. Umožnilo nám rozšířit mezinárodní výrobní operace a představovalo významný ekonomický potenciál pro soukromý a veřejný sektor v zemi. Dosažení milníku jednoho milionu expedovaných kusů zařízení je dokladem uplynulého roku interní a externí spolupráce s našimi zaměstnanci i zákazníky. Dokázali jsme efektivněji reagovat na potřeby zákazníků, získat větší kontrolu a efektivitu nad vývojem produktů a operacemi dodavatelského řetězce. To vše při zachování našeho závazku k udržitelnosti a podpoře místní komunity.“

Od svého otevření zaznamenal závod 20% nárůst počtu zaměstnanců, přičemž v jejich komunitě je zastoupeno 15 různých národností. Společnost Lenovo také získala ocenění od maďarského ministra zahraničního obchodu za vytvoření nejvíce pracovních míst v zemi. Prostřednictvím Lenovo Foundation, filantropické větve společnosti Lenovo, se závod také oficiálně spojil s místní komunitou, aby poskytoval dobrovolnickou práci a technologie pro místní školy. Ve spolupráci s maďarským Červeným křížem se také pravidelně zapojuje do darování krve.

Stavba budapešťského závodu byla už od prvotních plánů tvořena udržitelně a od otevření zvýšil závod tepelnou izolaci budov, dokončil instalaci systému světelných senzorů a optimalizoval využití odpadního tepla vzduchového kompresoru. Nyní probíhá druhá fáze instalace solárních panelů, která zvýší kapacitu na 4 megawatty. To představuje podobné množství energie jako přibližně 12 cisteren zemního plynu. V průběhu roku je teplo z celého výrobního závodu přesměrováno do vytápění výrobních prostor. V zimě se k chlazení využívá venkovní studený vzduch a nyní se plánuje rozšíření tohoto procesu na celou továrnu. Opětovné využití tepla tímto způsobem snížilo náklady na energii o 14 %.

S cílem dosáhnout nulových emisí skleníkových plynů v celém dodavatelském i výrobním řetězci do fiskálního roku 2049/50 zaznamenala společnost Lenovo díky svému závodu ve středu Evropy snížení emisí CO2 u svých zásilek o více než 90 %, především díky snížení počtu přepravních mil. V kombinaci s inovativními výrobními procesy, jako je patentovaný proces nízkoteplotního pájení, pomáhá závod společnosti Lenovo pracovat na dosažení jejích vědecky podložených klimatických cílů.

Společnost Lenovo se již pět let drží na prvním místě TOP500 největších poskytovatelů superpočítačů na světě. Mezi ně patří Barcelona Supercomputing Center ve Španělsku, Leibniz Supercomputing Center v Německu a SURF v Nizozemsku a mnoho dalších vysoce výkonných výpočetních center, kterým může Lenovo poskytovat služby i díky navýšeným kapacitám z maďarského závodu.

Závod v Maďarsku je součástí globálního výrobního řetězce společnosti Lenovo rozprostřeného na 35 míst na osmi trzích, které slouží zákazníkům na 180 trzích – včetně Argentiny, Brazílie, Číny, Maďarska, Indie, Japonska, Mexika a USA. Společnost Lenovo je široce uznávána pro svůj globální hybridní model výroby, který zahrnuje kombinaci vlastní a smluvní výroby. Video představující maďarskou továrnu si můžete prohlédnout zde.