V Evropě roste zájem o digitálních tiskové stroje řady AccurioPress C14000

Konica Minolta eviduje v Evropě nárůst zájmu o digitální tiskové produkční stroje z modelové řady AccurioPress C14000. Prodeje za poslední rok představují téměř 30 % všech prodejů za poslední 4 roky. Zastoupení společnosti v České republice a na Slovensku, kde Konica Minolta drží dlouhodobě pozici lídra s více než 60% podílem, přispěla s tomuto výsledku 30 prodanými kusy. Stroje jsou vybaveny množstvím technologií podporujících automatizaci tiskových procesů a vyžadují minimum času pro předtiskovou přípravu.

„Vzrůstající zájem zákazníků o digitální technologie reflektuje dlouhodobé změny na trhu směrem k menším objemům zakázek v různých variantách a s možností personalizace tisku. Zařízení modelové řady AccurioPress C14000 tyto požadavky splňují a k tomu se vyznačují vysokou produktivitu a jednoduchým ovládáním,“ uvedl Pavel Štěpán, obchodní ředitel Konica Minolta Business Solutions Czech, a dodal: „Mnoho úkonů, které dříve musel provádět operátor, řídí tyto stroje samy nebo je výrazně usnadňují. Vlajkové lodě barevné řady AccurioPress nabízejí rovněž tisk na papíry s gramáží až 450g/m2, což našim zákazníkům umožňuje vyrábět i menší POS produkty nebo třeba pohlednice.“

Modelová řada AccurioPress C14000 zahrnuje konkrétně stroje C14000, C14000e, C12000 a C12000e. Ty se liší zejména rychlostí tisku od 120 do 140 stránek za minutu. Umožnují tisk na širokou škálu médií a výrobu různých tiskovin od vizitek přes letáky, skládané, sešívané či lepené brožury až po knihy s drátěnou či kroužkovou vazbou.

Konica Minolta uvedla tato zařízení na trh roce 2020 a od té doby jich po celé Evropě prodala již 800, přičemž v roce 2023 zaznamenala výrazný meziroční nárůst s výsledem přesahujícím 250 kusů. „Například model C12000e byl nejprodávanějším strojem ve svém segmentu a v pořadí druhý nejúspěšnější zařízení od konkurence předčil v počtech prodejů o celých 30 %,“ informoval P. Štěpán.

Všechny modely této řady disponují mimo jiné jednotkou IQ-501, technologií VDI (Variable Data Inspection) pro kontrolu variabilních dat a inspekční jednotkou AIT (Auto Inspection Technology). Tyto vlastnosti usnadňují obsluhu, pomáhají zvyšovat kvalitu tiskového výstupu a minimalizují počet reklamací finálních výrobků.

Konkrétně jednotka IQ-501umožňuje mimo jiné nastavení předozadního soutisku na každém typu papíru a jeho kontrolu v reálném čase i během tisku. Automaticky rovněž kontroluje hustotu barvy napříč tiskovou plochou nebo kalibraci stroje. Díky technologie VDI pak systém dokáže rozpoznávat čísla, čárové kódy a QR kódy, a dokonce zjistit, zda jsou čísla vytištěna ve správném pořadí. „Inspekční jednotka dokáže mimo jiné odhalit nečistoty a šmouhy na tisku, najít chybějící obrazy či stránky nebo upozornit na nesprávné pořadí stránek. Při zjištění jakékoli odchylky pak tisk automaticky zopakuje a vyřadí chybné listy,“ uzavřel P. Štěpán.